מכתבי תודה

ג'ינה יקרה,
פעם נמסר לי: "אני שולח לך את אהבתי בדרכים רבות ודרך מלאכים, השכילי ומצאי אותם" – אז את לבטח אחד המלאכים הללו…
הופניתי אליך בנוגע להתרת לשון קשורה, נוכח מקצועיותך הרבה, ניסיונך והעובדה שהנך גם יועצת הנקה. עם זאת, הדבר המרכזי שכבש את ליבי הוא את, ג'ינה האדם.
הדרך הקלילה והעניינית שבה התייחסת לנושא, הסבלנות הנדירה שלך, הנכונות לענות על שאלותיי הרבות, התבונה והחוכמה העמוקה שלך, שראו אותי בכל הסיפור הזה וגרמו לי להישאר נאמנה לעצמי ולא להחליט באותו הרגע. החיוך שלך, שלא מש משפתייך גם כשהייתי ממש נודניקית וחסרת החלטיות והאופטימיות ששידרת, למרות תחושת האפלה בה הייתי נתונה.

זוהי לי הפעם הראשונה בה הפכתי לאם והדבר מציף אותי לא פעם בתחושה של חוסר בטחון. את, ג'ינה, גם בלי שהתכוונת, העצמת אותי. המרחב הנינוח שנתת לי, אפשר לי לראות שאני יודעת לקבל החלטות!
בלוגו של מועדון ההנקה שלכן, מופיע הסלוגן: "אנחנו פה בשבילך" – אצלכן זהו אינו רק סלוגן, זו התחושה הממשית שקיבלתי, מקום מבטחים. הצוות העובד אתך וודאי מקבל השראה מאישיותך. תודה לאריאלה ולסתיו ולשיר שענתה לשיחותיי.
שוב תודה,

מרב כהן
ספטמבר 2013

Dear Gina and Jenny,
I vividly remember sitting on your cozy love seat with my ten week old precious baby girl Hanni when you asked me why I was at your clinic and what my ultimate goal was. I replied with tears in my eyes, "I want to feed my baby. I want to breastfeed her without tubes, pumps or bottles. "
A week before our meeting, I found out Hanni was tongue tied. In addition to me struggling with my milk supply due to my hospitalization after Hanni was born, I was on the verge of giving up breastfeeding so many times. But I am a fighter and so is my daughter. She showed me how much she wanted to breastfeed by pushing away her bottle and nuzzling her face onto my bosom somewhere around week four of her life. I guess you saw this  desire for our breastfeeding connection in us because you said if it was anyone else you wouldn't have released her tongue tie at this stage.  I asked you why then would you release Hanni's and you told us that you could see that I was motivated. Well we are approaching almost ten months after our meeting. Hanni will be one year old on September 10th and we are still going strong! After her tongue tie release she only drank from my breast either just my milk or with the tube attached getting formula and my milk. There were so many times when I wanted to quit because of the artificialness of the tubes.  There were many nights of tears because I just wanted to feed my baby with my breast and nothing attached to it except Hanni. Thank god for the support of my mother as whenever I was so down, she would pick me up with her words of encouragement. We continued with the tubes until Hanni was one week shy of five months and then I said goodbye to the tubes and formula. I finally had enough milk to breastfeed my baby!!! So Hanni has been getting my milk exclusively for seven months now. Even with the addition of her solids, she still breastfeeds on demand. There really are not enough words to express to you the joy I have in my life from breastfeeding my baby – even at all hours of the night! It is so much fun when Hanni lifts up my shirt and plants her head down to nurse and latches on with her own hands.  We've come very far and through the challenges of the first five months, I learned to follow my instincts and how to listen to my baby and give her the time she needs for whatever milestone she is going through- breastfeeding, sitting, eating, teething, etc. Thank you for believing in us. You made a huge difference in our lives by helping in our breastfeeding journey. It must feel good to give such gifts and help dreams come true.
All my best,
Karen

שלום לד"ר ג'ינה היקרה
רציתי להודות לך על התקופה שהיתה קצרה בעיני אבל עשירה.
הכרתי אותך לעומק, למדתי ממך המון, אם זה ידע או תקשורת או רגש. הרבה דברים למדתי בתקופה הזאת, הרבה עוד יש ללמוד.גם אם הייתי אומרת תודה זה לא מספיק וזה רק התחלה אוהבת אותך.
כל יעוץ וכל הדרכה שאני עושה מדמיינת אותך לפני ההתחלה המון המון תודות

ניבאל ספייה
בית חולים נהריה

ג'ינה שלום, 17.5.12

אני רוצה לשתף אותך במה שהרגשתי בעקבות היעוץ איתך.
את מדהימה. הייתי בעבר אצל יועצים בתחום ההנקה. אני זהירה לגבי יועצים חיצוניים שאני נעזרת בהם. הגעתי אליך עם היסוסים, אבל בגלל שאחותי המליצה בחום הלכתי על זה.
פגשתי אותך פעם אחת כשהייתי בהריון. סיפרתי לך את סיפור הלידה של הבן הבכור שלי, שבסופו לא הצלחתי להניק. עצם זה שסיפרתי לך, עזר לי להשתחרר מהסיפור, ולהסתכל קדימה על הלידה הנוכחית הקרבה.

נתת לי טיפים מועילים. בזכותם, ידעתי מה לעשות, ברגע שפגשתי את רונה לראשונה. את מטפלת מאד רגישה לצרכים שלי, לנקודת ההתחלה שלי, ונתת לי כל הזמן כמה אופציות. לא היתה אופציה אחת. נתת לי להרגיש שהכל אפשרי. כל בחירה היא לגיטימית. דווקא אפשרות בחירה הזו, היא זו שאפשרה לי אולי לבחור משהו שטוב להנקה.
חשוב לי להדגיש את המסר העיקרי שלי: לא כל מטפל יודע להקשיב ולהציע את מה שטוב למטופל. חשוב שבאת ללא אג'נדה.
שמת את עצמך בצד וראית אותי. זה בעיני יחודי וחשוב כמטפלת.

אני עדין מניקה אותה בהנאה רבה, והיא בת 7.5. חודשים.

עזרת לי לחוות חוויה מתקנת ומעצימה.

תודה. מעיין ורונה

01.04.2010

ג'ינה שלום
לבקשתך, ובאיחור קל- עדכונים על גיא: או שהילד מחונן, או שהמורה הייתה מצוינת, אבל הוא חזר להנקה מלאה באופן מיידי כמעט. היום הראשון היה מאד קשה, עם הרבה קיטורים והנקות תכופות מאד, אבל מיד אחר כך הוא התאפס על עצמו. כיום יונק אחת לארבע שעות בבוקר ובצהריים, אחה,צ קצת יותר תכוף. בלילה, למרות שזממתי להמשיך עם בקבוקים, גיליתי שיותר פשוט להניק במקום לשאוב ולהכין בקבוק, ועכשיו גם בלילה הוא יונק- פעמיים בלילה בדרך כלל. קיצור, החיים טובים, ובעלי טוען שאת ההשקעה הכי טובה שעשינו למען הילד בינתיים…
תודה על הכל
נ.

07.03.2010

הי ג'ינה,
הינה עידכון קצה מאיתנו: אני ודריה עדיין בחופשת לידה, נדב, אבא שלה, עובד כרגיל ומשתדל להיות כמה שיותר איתנו וכעת כולנו מתכוננים למעבר דירה למושב סתריה שליד רחובות. האחות בטיפת חלב אומרת שהיא עולה מצוין. אני ונדב נהנים מכל רגע איתה אני וגם מצליחה לעשות עוד כמה דברים אחרים תוך כדי. דריה יונקת, מקשקשת, לומדת טריקים חדשים כגון: להגיש את היד ולתפוס חפצים או לתפוס את כף הרגל שלה ובעיקר מבסוטית על החיים כל הזמן.
וכשאני נזכרת לפעמים בימים בודדים של דאגה וחוסר אונים שחווינו כהורים חדשים אני חושבת כמה לך, ג'ינה, יש חלק גדול באיכות החיים הטובה של כולנו יחד. ולמרות שזה לא מכתב פרידה אלא רק עידכון קצר רצינו לומר תודה רבה מכל הלב!
תמשיכי להציל עוד משפחות בדרכך המיוחדת והנעימה
כל טוב, עד למפגש הבא
דריה, גל ונדב.

ג'ינה היקרה,
מצורף משהו כתוב וכן תמונות של הפשוש….
עכשיו שאני אחרי ה… כ…ל (ולפני הבאות) רציתי להודות לך מאוד על כל העזרה בתחילת הדרך!
איזו דרך עברנו…זוכרת?…. ממצב שכלל לא מצץ והאכלה בפיפטה למצב של פטמת סיליקון על האצבע ואז על השד ובסוף בסוף בסוף הנקה רגילה…. מדהים!
המון המון תודה על העזרה המקצועית ולא פחות חשוב ממנה גם על התמיכה הרגשית, האוזן הקשבת ותחושת הפניות והאכפתיות שנתת לי.
אשמח להמשיך לעדכן אותך בהמשך.
בהערכה ואהבה גדולה,
ענבל
בתמונה שליו אחרי ניתוח לב פתוח.

26.4.2010

לכל האמהות ב"משבר הנקה",

כיום שליו בני בן שישה חודשים ואחד הדברים שאני נהנית ממנו ביותר הוא רגעי האיכות בזמן ההנקה. אין כמו הרגע הקסום הזה, באמצע ההנקה, שהוא מרים את מבטו אליך ומגניב חיוך ענקי מסופק ומאושר.
לא האמנתי שיגיע הרגע ואכתוב זאת כי החודש וחצי הראשונים, עד ששליו החל לינוק היטב ישירות מהשד, היו מלאים בתחושות תסכול וצער. כל הנקה הייתה מלווה בתחושות מתח גדול – זה יצליח? זה לא? מה יהיה? מה אעשה? מה התוכנית?

אני שמחה מאוד שהמשכתי ולא וויתרתי, על אף הקושי הגדול שהיה. כיום ההנקה הפכה להיות הדבר הפשוט והאוטומטי ביותר.
לכל האמהות שנמצאות כרגע ב "משבר הנקה" (וזה משבר זמני שיחלוף) אני מציעה שני טיפים:

  1.  לא לחשוב יותר מידי קדימה, להתמקד ולחשוב רק על ההנקה הספציפית – אם זו הייתה קשה, אין הדבר אומר שתמיד ההנקות יהיו כאלו. לא לנסות לבנות אסטרטגיות, לא לחשוב במונחים של "תמיד" , "כל הזמן" – למדתי בחצי שנה הזו שתינוקות משתנים כל כך מיום ליום, מה שנכון/ מצליח/ לא מצליח היום יכול להראות אחרת לגמרי בעוד שבוע.
  2.  לקבל הרבה הרבה הרבה תמיכה רגשית מאמהות שהניקו או עדין מניקות. "צרת רבים חצי נחמה"… לי זה עזר לשמוע מחברות על כל קשיי ההנקה שהיו להן בהתחלה, הרגשתי לא לבד! כמובן שעזר גם לשמוע מהן שבסוף הכל מסתדר והקושי הופך לכיף גדול. לא אשכח את הלילה בו כמעט קיבלתי את ההחלטה להפסיק, אך אז מפגש עם שתי חברות טובות ועם הרבה דמעות וטישו חיזקו אותי לעוד כמה ימים.

שיהיה הרבה בהצלחה!

ענבל

03.09.10

Hi Gina,

First of all I would like to thank you for your help, support and encouragement. In my opinion you are doing miracles!

Here is my story:

My baby David refused to be breast fed from the very first day, even though born healthy and big (3.8 kg), in a natural birth. At first I thought the reason was that I didn't have enough breast milk – during the first three days it seemed that there was no milk at all, and on the fourth day I managed to pump 40 cc in 24 hours. So my first task was to produce more milk. I achieved this by a combination of two things: capsules of Trigonella Foenum Graecum and pumping milk every three hours for twenty minutes while doing breast massage (using "Lactina" with double set). In a couple of weeks I already had more milk than the baby needed. However, he still wouldn't take to the breast. I invited a breast feeding counselor to a home visit and we tried using a silicon nipple (to trick him as if it was a bottle), using a straw (to help him so that he doesn't have to work hard), and different positions, but nothing worked! I continued trying all of those things alone for another couple of weeks without any success. As soon as the baby realized that I was offering him the breast he screamed and cried, and it took a long time and a lot of efforts to calm him down.
Then I heard from my Yoga teacher, who is a mother of two children, that the last resort for women with breast feeding problems like mine and who already have tried everything else, is to go to Gina. At that time I'd almost given up, was very stressed and even thought that there might be something wrong with me or my baby. I phoned to arrange a meeting with Gina and this was my last hope.
At the first meeting we talked about 'skin to skin contact' and 'self attachment'. We put the baby vertically on my chest and in a few minuets a truly amazing thing happened: David crawled towards one of the nipples, found it, opened his mouth as wide as he could and tried to suck! Then he turned his head and crawled towards the other breast – and again found the nipple! He was even breast feeding for a couple of minutes. When I tried to repeat the 'self attachment' at home, he also crawled, found and attached to the nipples quite easily, but he didn't suck and after two-three attempts got angry and cried. So, at our second meeting with Gina we talked about teaching David to suck, rather then press and squeeze as he was used doing when eating from bottles.

After this meeting we completely stopped using bottles and started using the 'finger feeding' technique. In the beginning he bit my finger a lot and was so tired from eating this way that slept all the time, but after a couple of days he completely mastered the new method and could eat 120 cc in 20 minutes. My next task was to choose a moment when David is not tired and not very hungry but rather feeling 'snackish' and offer him the breast again. In order to do this we had to break his feedings into 2-3 parts and feed only 40-60 cc in one go. This way he didn't get tired from eating and was always a little bit hungry. At the same time I continued doing the 'skin to skin' without breastfeeding, but just putting the baby on my chest and making him feel relaxed and comfortable. And on the 6th day of 'finger feeding' when David was resting on my chest a miracle happened: he attached himself to the breast and started sucking, and he was calm and confident as if he were breast feeding from the start and were not eating from bottles for the first month of his life. I was absolutely fascinated by my breast feeding baby and will remember this moment as one of the happiest moments of my life.

Today is a week since our first success, I am only breast feeding now (no more bottles and finger feeding). David now attaches himself to the breast from any position and in any place: in the car, on the beach, in my office at work. At home he attaches as soon as I take him out of the cot! So he is already eating while I walk from the cot to the sofa. Our daily routine has changed for the better: no more bottle washing, sterilizing, warming the milk, pumping every three hours. But the more important change is in bonding with my baby: before I was working very hard trying to take care of David according to the time table that I had set to myself, I felt that I couldn't manage everything on time and was often stressed. Now I more rely on my intuition because I feel I somehow know what the baby needs and I just enjoy our time together.

I'm attaching a couple of photos of our progress ?
Gina, thank you very very much!

Sincerely yours,
Anna

לדר' ג'ינה יסמן: 06.09.10
אני שמחה על ההזדמנות להעלות על הכתב את התודה שאני חבה לך, זה התחיל לפני 4 חודשים וחצי אשר נולדה אמינה המקסימה, כשההנקה התנהלה בצורה טובה בבית החולים עד שחזרתי הביתה אז התחילו הסיבוכים, הבעיה הרצינית שאני הרגשתי היא ירידה בתפוקת החלב באופן פתאומי אשר התבטאה באי שקט אצל הילדה והיצמדות לשד כל הזמן.
בשעה של בלבול ולחץ, כשההנקה נראתה משימה כל כך מאתגרת וקשה, הופעת רעננה, מאירה, יפה והכי חשוב מרגיעה, אופטימית ומבינה.
בנוסף לידע ולהדרכה המעולה, נתת לי את מה שהכי הייתי צריכה – תמיכה. הקשבת והרגעת אותי, הרגשתי שיש לי למי לפנות ועם מי להתייעץ בכל שעה ובכל עניין ושאלה עד שהתגברנו על הקשיים ביחד, אמינה התחילה להיות יותר רגועה, ישנה בין הארוחות והחיים הפכו להיות יותר טובים.
אין לי ספק שבלי התמיכה וההכוונה שלך, הדברים היו נראים אחרת. אני זוכרת את המשפט הראשון שאמרתי לך בפגישה הראשונה " אני רוצה להניק ולא לסבול" .
אז תודה רבה, מאמינה הקטנה וממני, על שהדרכת והיית שם בשבילי – קשובה, יודעת ואכפתית.
רנין עיסא… תמונה נצרף בהקדם.

15.8.11
היי ג'ינה יקרה,

עבר כמעט חודש מאז שהייתי אצלך והחלטתי שהגיע הזמן לעדכון מפורט..
אני מתלבטת אם להתחיל בתיאור התהליך או בשורה התחתונה.. (-:
אתחיל בסטטוס היום, כדי לא לשמור אותך במתח: כיום, ההנקה שלנו, מבוססת ומהנה – בתי אלה יונקת מאוד טוב ולי כיף להניק אותה. יש לי רפרטואר של כלים/פוזיציות: ערסול, אינסטינקטיבית ושכיבה – ובכל פעם אני מחליפה ביניהם, בהתאם לנוחות שלה ושלי. כל זה מאוד מאוד משמח אותי – אין לך מושג כמה…
אז נכון – וכאן אני מגיעה לחלק של התהליך – שבדרך היינו צריכות להשקיע מאמץ בלתרגל את התנוחה האינסטינקטיבית, ובדרך היתה דלקת כואבת מאוד בשד וכו' וכו' – אבל העבודה הקשה והסבלנות השתלמו ואני פשוט מאושרת.
בתחילת הדרך, מיד לאחר הלידה, היו לי המון מורכבויות בהקשר של ההנקה: ילדתי בקיסרי, פגית, שגם היתה מאושפזת ולא יכולתי להיות איתה כמה שרציתי בבית החולים וזה היה מאוד מאוד קשה ומתסכל בהתחלה. ובאמת, אצלי, ההנקה התבססה אחרי משהו כמו 10 שבועות (לא האמנתי שזה אפשרי!) – אבל הצלחתי והרבה בזכותך.
חשוב לי להגיד לך מה היה בך ומה עשית שכ"כ עזר לי.
1. קודם כל השלווה שלך והבטחון שהקנית כשבאתי אלייך – ואני הגעתי אלייך במצב משברי, רגע לפני שרציתי לוותר על ההנקה. הקשבת בסבלנות, מיד הצעת את התנוחה האינסטינקטיבית ותרגלנו. אני חושבת שפריצת הדרך בהקשר שלי היתה התנוחה הזו. היום, בפועל, אני לא תמיד מניקה איתה אלא משלבת אבל היא שיפרה את כל ההנקה ובעיקר את הטכניקה של התינוקת שלי. פוזיציה נהדרת ומאוד טבעית בעיניי…
2. עוד דבר חשוב שעשית במהלך הפגישה הוא שגרמת להתייחס להנקה כחלק מהחיים ולא כמעמסה ומשהו שדורש התארגנות גדולה מאוד, כלומר לנסות ולזרום איתה. ואיך עשית את זה ? למשל, זה שעודדת אותי או הצעת לי לא לישון כל הזמן עם חזיות הנקה. אני לא יודעת אם את מודעת לזה, אבל זה עוזר מאוד מאוד ! מה שאני מנסה לומר הוא שהטיפ הקטן הזה פשוט שינה לי את התפיסה כולה ביחס להנקה, כמשהו קליל וזורם יותר – חלק מהחיים.

לסיכום, אני מאושרת שהתעקשתי ואני מאושרת שהצלחתי – והמון בזכותך. הרבה הרבה תודה.
אפרת

Day 2 and 3 of my first born child's life were extremely overwhelming and discouraging for me. My daughter was uninterested in nursing and had already lost the maximum amount of weight possible (10%). On top of that, my breasts were completely engorged, hormones were dropping low, and after the beautiful water birth I had at home, I was beginning to worry that my daughter might be getting dehydrated and that I might have to give her formula if she didn't start eating. My midwife suggested I contact Gina Weissman. Gina was able to immediately steer me in the right direction. The 2 times I had succeeded to get my daughter to latch on and eat during those 2 difficult days was not with any of the traditional breastfeeding positions, but just by reclining on the bed and putting her on my stomach. I didn't, however, make the connection that it was this position that did the trick and so continued to use all the othe positions when trying to get her to feed, changing between one and the next, from moment to frustrated moment. I was stunned when I read one of Gina's articles and learned about the theory of biological nurturing. It made complete sense to me that this is the instinctive way babies are meant to nurse. I tried again to nurse my daughter after reading the article and succeeded with flying colors!! I was amazed! It happened one by one exactly as the article had explained! After 2 days of her eating next to nothing, on day 4, I got her to feed 9 times! Today she is over a week young, eating wonderfully, and back at her birth weight! In such a moment of distress, I can't explain the amount of gratitude I have for the help of Gina Weissman. I highly recommend her services. Thank you Gina!! Melanie Mizrahi

תפריט